Haber

Konya’da İtfaiye İstasyonları İnşaatı Sürüyor

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Meram ve Yunak ilçelerinde itfaiye istasyonları yapım çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay yaptığı yazılı açıklamada, belediye olarak yaptıkları yatırımlarla hem ilçelerin hem de büyükşehir belediyesinin sorumluluğundaki mahallelerin standartlarını yükseltmek amacıyla yoğun mesai harcadıklarını belirtti.

Konya’yı afetlere karşı daha dayanıklı hale getirmek için ihtiyaç duyulan yerlere itfaiye istasyonları kurduklarını vurgulayan Altay, şunları kaydetti:

“İtfaiye teşkilatımızı yeni merkezler ve teçhizatlarla güçlendirmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda Meram’ın Gödene Mahallesi ve Yunak ilçemizde yapılacak itfaiye istasyonlarının inşaatları hızla devam ediyor. Yeni itfaiye istasyonlarımız ile yangına hızlı ve etkin bir şekilde müdahale ediyoruz. başta olmasını istemediğimiz yangınlar olmak üzere her türlü doğal afetlerde çalışma kabiliyeti kazanıyoruz.Maliyeti 18 milyon TL olan iki itfaiye istasyonumuzun inşaatında da sona yaklaşıyoruz.

guneysuhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu