Haber

Edremit Belediyesi’nden ücretsiz sağlık hizmeti

Edremit Belediyesi tarafından sağlık hizmetleri kapsamında Altınkum Mahallesi’nde açılan Dalyan Sağlık Evi’nde her türlü ayakta tedavi hizmeti SGK onaylı reçetelerle ücretsiz olarak veriliyor.

Edremit Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde şubat ayında açılışı yapılan Dalyan Sağlık Evi tam kapasite hizmet veriyor. Altınkum Mahallesi Hasan Aytaç Caddesi üzerinde faaliyet gösteren Sağlık Evi, 3 doktor ve 3 hemşire ile haftanın her günü vatandaşlara ücretsiz sağlık hizmeti veriyor. Sağlık Evinde muayene, SGK onaylı reçete; enjeksiyon, tansiyon ve şeker ölçümü, kateter değişimi ve pansuman, yatılı bakım gibi hizmetler ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, halk sağlığının her şeyden önemli olduğunu belirterek, “Sağlık İşleri Müdürlüğümüz bünyesinde evde tedavi hizmetlerimizin yanı sıra geçtiğimiz şubat ayında Altınkum Mahallesi’nde Belediye Polikliniğimizi hizmete açtık. Vatandaşlarımız muayene ve ayakta tedavilerini ücretsiz yaptırabiliyor. Ayrıca hem sağlık kurumlarımızın yükünü hafifletmiş oluyoruz hem de SGK onaylı reçetelerle hizmeti vatandaşımızın ayağına getiriyoruz.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-kumluca.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu